Dni Zielonych Dachów: Warszawa

W ostatnią niedzielę wakacji, 1 września 2013 r., odbyła się warszawska impreza plenerowa pn. Piknik z Klimatem, prowadzona przez redaktora Jarosława Kreta. To corocznie organizowane wydarzenie adresowane jest głównie do rodzin z dziećmi. Jego współorganizatorami byli przedstawiciele ambasad, organizacji pozarządowych, instytutów naukowych i firm, które przywiązują dużą wagę do działań mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Program imprezy, poza licznymi quizami i konkursami niosącymi przekaz, że każdy - dzięki łatwym, codziennym nawykom - może pomóc chronić środowisko, obejmował także Dzień Zielonego Dachu.

Pan Leszek Drogosz, Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, opowiedział gościom Pikniku o projekcie „Ogród nad Głową”, w tym o korzyściach płynących z zakładania ogrodów na dachach w kontekście doświadczeń zagranicznych i krajowych. Na stoisku m.st. Warszawy rozdawane były broszury, ulotki i gadżety informujące o projekcie. Odbyły się również animacje i warsztaty - młodszych warszawiaków zachęcaliśmy konkursami, w czasie gdy dzieci malowały na szkle logotyp projektu domu z zielonym dachem, ich rodzice otrzymywali informacje na temat projektu. Można było także zbudować drewniany domek, na którego dachu „zasadzono” trawę. Kolejną z atrakcji było malowanie domków na pudełkach kartonowych i projektowanie ogrodów na ich dachach. Najciekawsze pomysły zostały przedstawione uczestnikom Pikniku ze sceny, gdzie mali twórcy opowiadali o swoich projektach. Wszystkie osoby zaangażowane w działania związane z projektem „Ogród nad Głową” otrzymały prezenty w postaci gadżetów projektowych.

W Pikniku z Klimatem wzięło udział ok. 3 000 osób.

Galeria