Partnerzy projektu

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” - koordynator projektu

  • organizacja pozarządowa od 18 lat skutecznie wdrażająca i promująca działania na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego zarządzania energią wśród polskich gmin;
  • od 2009 r. pełni funkcję krajowej Organizacji Wspierającej europejską inicjatywę „Porozumienie Burmistrzów” i zapewnia polskim sygnatariuszom Porozumienia pomoc techniczną w przygotowaniu i wdrażaniu Planów działań na rzecz zrównoważonej energii.

ul. Sławkowska 17/30
31-016 Kraków
tel./fax: +48 (12) 429 17 93
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.pnec.org.pl
logo pnec

 

 

Zürcher Hochschule für Angewandte Wissenschaften (ZHAW) - Uniwersytet Nauk Stosowanych w Zurichu (reprezentowany w projekcie przez Centrum Wiedzy o Dachach Zielonych) - szwajcarski Partner projektu:

  • najprężniejszy uniwersytet kantonalny, którego eksperci współtworzą krajową legislację budowlano-planistyczną dotyczącą ogrodów na dachach i ścianach oraz normy w sprawie uznania ich za standard w architekturze i urbanistyce;
  • w 2001 roku został utworzony wydział dachów zielonych, który szczególną uwagę poświęca nie tylko na promowanie dachów zielonych, lecz również na tworzenie siedlisk dla lokalnej flory i fauny.

Wissenschaften (ZHAW)
Zürcher Hochschule für
Angewandte Wissenschaften
Life Sciences und
Facility Management
Grüental, Postfach
CH-8820 Wädenswil
tel. +41 (0)58 934 59 29
fax: +41 (0)58 934 50 01
www.zhaw.ch
logo zhaw lsfm iunr blau en


 

Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” (PSDZ) - polski Partner projektu:

  • specjalistyczne ekologiczne stowarzyszenie naukowo- techniczne, wspomagające wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce inżynierskiej jak też gospodarczej, zrzeszające przedstawicieli różnych branż zajmujących się tematyką zielonych dachów oraz ścian;
  • członek European Federation of Green Roof Associations - Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dachów Zielonych - EFB;
  • członek Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
Plac Grunwaldzki 24 a
50-363 Wrocław
+48 (71) 320 18 49
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.psdz.org.pl
logo PSDZ